Visą Lietuvoje pirmos III biologinio saugos lygio laboratorijos, skirtos žmonių susirgimams tirti, infrastruktūrą įrengė „Fimos“ specialistai.

Mūsų partneriai

Klientų atsiliepimai

 • „Ieškojome sistemų integratoriaus, kuris bazinę programinę įrangą adaptuotų mūsų poreikiams bei užtikrintų jos integraciją su skirtingų gamintojų galine įranga.“

  „Lifosa“ IT skyriaus viršininkas Edvinas Juodžbalis
 • „Su FIMA bendradarbiaujame jau daug metų, ir niekada neteko nusivilti. Labiausiai vertiname specialistų dalykiškumą, atkaklumą ieškant sprendimo ir gebėjimą jį visuomet surasti. Šiame konkrečiame projekte iškėlėme problemą, kuriai techninio sprendimo Lietuvoje iki šiol nebuvo – FIMA puikiai su ja susitvarkė.“

  Algimantas Liausėdas, Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktorius
 • „Fimos“ specialistai visuomet operatyviai išsprendžia techninius nesklandumus, įdiegtos sistemos veikia patikimai, jas paprasta eksploatuoti.“

  Gintaras Radavičius, „Pramogų sala“ generalinis direktorius
 • „Mūsų sudėtingame projekte buvo daug technologinių iššūkių - FIMA specialistai juos įveikė puikiai.“

  Romualdas Brusokas, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktorius
 • „Fima“ darbus atliko laiku, profesionaliai ir kokybiškai, užsirekomendavo kaip įmonė, kuriai galima patikėti įrengti panašias sistemas“

  Vladas Damulevičius, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius
 • „Fimos“ specialistai pademonstravo aukštą kompetenciją, įgyvendinant ligoninės vieningos apsaugos sistemos koncepciją“

  Regina Adamonienė, Rokiškio psichiatrijos ligoninės inžinierė

Susisiekite

 • Specializuoti sprendimai

  Esame lankstūs ir nuolatos plečiame savo veiklos sritis. Dirbdami su įvairių veiklos sektorių klientais, siūlome ne tik visiems sektoriams aktualius apsaugos, komunikacijų, elektros tiekimo ir kt. sprendimus, tačiau galime pasiūlyti ir specifinius, tik konkrečių veiklos sektorių poreikius tenkinančius sprendimus.

  Turime patirtį diegiant varžybų informacines sistemas ne vienoje sporto arenoje, įrengiant aukšto biologinės saugos lygio laboratorijas pagal švarių patalpų reikalavimus, diegiant signalinių žiburių bei bagažo valdymo sistemas oro uostuose ir t.t.
   

 • Kilimo-tūpimo tako signalinių žiburių sistemos

  Kilimo-tūpimo tako signalinių žiburių sistemos

  Oro uostams siūlome Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) aukštus saugumo reikalavimus atitinkančias orlaivių kilimo-tūpimo tako signalinių žiburių sistemas. Suteikdamos svarbią vizualinę informaciją orlaivių pilotams nakties arba blogo matomumo metu, jos užtikrina saugų orlaivių nusileidimą ir manevravimą kilimo-tūpimo take, riedėjimo takuose ar kitose oro uosto vietose. Teikiame išbaigtą signalinių žiburių sistemos sprendimą: nuo įvairaus tipo žiburių iki elektros tiekimo, paskirstymo ir kontrolės įrangos, duomenų atvaizdavimo, apdorojimo bei saugojimo įrangos.

  Turėdami šių sistemų diegimo patirtį ne viename oro uoste, užtikriname sklandų sistemų diegimo procesą, priderintą prie oro uosto skrydžių grafiko.
   

 • Bagažo valdymo sistemos

  Bagažo valdymo sistemos

  Oro uostams siūlome bagažo valdymo sistemas, leidžiančias automatizuotai ir greitai transportuoti bagažą nuo registracijos stovų iki zonų, kur bagažas paruošiamas transportavimui į orlaivį. Specialiomis juostomis bagažas saugiai transportuojamas ir paskirstomas, tuo pačiu patikrinama bagažo sudėtis, naudojant skenavimo įrenginius intraskopus.

  Moderni bagažo valdymo sistema, esant keliems skrydžiams vienu metu, automatiniu būdu parenka bagažo kelią – tai leidžia oro uostui aptarnauti didesnį skrydžių ir keleivių skaičių.

  Bagažo valdymo sistemos taip pat gali būti naudojamos dideliuose pašto rūšiavimo taškuose, transportuojant siuntinius.
  Bendradarbiaujame su kompanija SRK Baggage Handling Systems.
   

 • Perspėjimo sistemos

  Perspėjimo sistemos

  Siūlome perspėjimo sistemas, kurios garsiniais signalais perspėja gyventojus ar pramoninių objektų darbuotojus apie galimą pavojų ar gresiančią ekstremalią situaciją bei informuoja apie veiksmus pavojaus metu.

  Atlikus kliento poreikių analizę, specialiai parinktose vietose montuojame akustines sirenas, transliuojančias garsinius ir įspėjamuosius balsinius signalus, įrašytus iš anksto arba skelbiamus realiu laiku. Sirenų parametrus ir jų kiekį parenkame įvertinę miestų, rajonų centrų, gyvenviečių triukšmo lygį, geografines ribas, pastatų aukštingumą, užstatymą ir pan. Taip pat įdiegiame patikimą ryšį užtikrinančią įrangą bei valdymo pultą su programine įranga. Programinė įranga su sirenų vietų žemėlapiu sistemos valdytojui leidžia pasirinkti, kokio tipo pranešimus iš kokių sirenų leisti, suteikia grįžtamąjį ryšį apie ištransliuotus pranešimus ir nedelsiant informuoja atsakingus asmenis apie galimus sistemos įrangos sutrikimus.

  Įgyvendinant projektus bendradarbiaujame su gamintojais Platan, HSS Engineering.
   

 • Švarių patalpų infrastruktūra

  Švarių patalpų infrastruktūra

  Kaip generalinis rangovas, projektuojame, įrengiame ir sertifikuojame visą švarių patalpų (clean room) infrastruktūrą, atitinkančią įvairių biologinės saugos lygių reikalavimus. Parengiame architektūrinį sprendimą, įdiegiame visas reikalingas inžinerines ir elektronines sistemas, oro paruošimo, kontrolės ir monitoringo sistemas, sumontuojame papildomą švarių patalpų įrangą. Patalpas įrengiame vadovaudamiesi LST EN 14644 bei ISO 14644 standartais ir laikydamiesi visų statybos, higienos, saugos ir kt. reikalavimų.

  Ar tai būtų tyrimų laboratorija, ar maisto gamybos įmonė, ar sveikatos priežiūros įstaiga, švarias patalpas įrengiame atsižvelgdami į kliento veiklos specifiką, į turimą ar planuojamą įsigyti mokslinę, laboratorinę ar gamybinę įrangą, atliekamų bandymų pobūdį.

  Įrengdami švarių patalpų infrastruktūrą, sukuriame vientisą patalpas, pagalbines sistemas bei laboratorinę įrangą apimantį kompleksą, kuriame visi jo komponentai integruoti tarpusavyje, veikia kaip vieninga sistema ir užtikrina saugią aplinką dirbantiems specialistams ir tyrimo objektui.
   

 • Laboratorijų matavimo įranga

  Laboratorijų matavimo įranga

  Siūlome precizinę aukštųjų technologijų laboratorinę įrangą įvairioms mokslo sritims. Priklausomai nuo atliekamų tyrimų ar kuriamų produktų, institutams, mokslo centrams, technologijų slėniams, universitetams galime pasiūlyti įvairiausią laboratorinę įrangą: nuo ultragarsinės įrangos, precizinės pjaustymo, poliravimo ir šlifavimo įrangos iki itin tikslios kompiuterinės tomografijos įrangos. Įrangą instaliuojame kliento pageidaujamose patalpose, atliekame apmokymus bei teikiame garantinį ir pogarantinį aptarnavimą. Bendradarbiaujame su įrangos gamintojais Loadpoint, Lapmaster, Rayscan, Tecscan ir kt.

 • Sporto varžybų informacinės sistemos

  Sporto varžybų informacinės sistemos

  Sporto arenoms, salėms, stadionų operatoriams, varžybų organizatoriams, įvairių sporto šakų federacijoms, sporto klubams siūlome specializuotus sprendimus sporto varžybų organizavimui.

  Diegiame ir prižiūrime Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) reikalavimus atitinkančias sporto varžybų informacines sistemas: specialias švieslentes, visus pagalbinius įrenginius, tokius kaip 24 sekundžių atakos laikrodžiai, diodinės juostos aplink krepšinio lentas, švieslenčių valdymo įranga.

  Siūlome specializuotas sistemas, skirtas lengvosios atletikos varžybų organizavimui, valdymui, rezultatų nustatymui: aukščio, nuotolio matuokliai, fotofinišo kameros, rezultatų atvaizdavimo ekranai, specializuota programinė įranga.

  Greičio ir laiko sporto varžyboms, tokioms kaip dviračių treko lenktynės, BMX lenktynės, kartingų varžybos, žirgų lenktynės, irklavimo lenktynės, galime sumontuoti laiko matavimo bei fotofinišo sistemas, užtikrinančias efektyvų varžybų valdymą ir organizavimą.

  Įvairioms sporto šakoms – krepšiniui, futbolui, rytų kovos menams, tinkliniui, rankiniui ir kt. – siūlome būtent jų poreikius atitinkančias švieslentes.
  Bendradarbiaujame su partneriais Stramatel, Timetronics, Tag-Heuer.
   

 • Slaugių iškvietimo sistemos

  Slaugių iškvietimo sistemos

  Sveikatos priežiūros ir slaugos paslaugų įstaigoms siūlome slaugos darbuotojų iškvietimo ir komunikacijos sprendimus. Prie pacientų lovų montuojami aliarmo mygtukai arba prisilietimui jautrūs ekranai leidžia pacientui operatyviai susisiekti su slaugos personalu ar budinčiais gydytojais. Informacija medicinos personalui perduodama į specialius mobilius prietaisus, todėl užtikrinamas greitas reikiamo specialisto informavimas, nepriklausomai nuo jo buvimo vietos.

  Slaugių iškvietimo sistemą siūlome integruoti su sunkiai sergančių ligonių būklę stebinčia medicinine įranga. Stebimiems parametrams pasiekus kritinę ribą, signalas būtų operatyviai siunčiamas budinčiam personalui.

  Specialios programinės įrangos pagalba visi ligonių iškvietimai ir jų pobūdis yra registruojami ataskaitose. Tokiu būdu kaupiama svarbi informacija, reikalinga veiklos efektyvumui analizuoti bei tinkamiems ir greitiems medicinos darbuotojų sprendimams priimti.

  Siūloma sistema yra pritaikoma ne tik personalo iškvietimų valdymui, bet taip pat gali būti puikus įrankis administruojant lovų užimtumą bei teikiant papildomas paslaugas pacientams, pvz. maisto užsakymas ir kt.

  Bendradarbiaujame su kompanija Alfamax.
   

 • Triukšmo slopinimo sistemos

  Triukšmo slopinimo sistemos

  Siūlome triukšmo slopinimo sistemas (Sound Masking System), kurių kuriamas triukšmas mažina darbuotojų keliamo triukšmo įtaką atviro tipo biuruose ir užtikrina didesnį privatumą jautrios informacijos apsikeitimui.

  Įvertinę patalpų bei darbuotojų išdėstymą, o taip pat kitus garsą ir triukšmą įtakojančius veiksnius (garso sugėrimo, blokavimo ir atspindėjimo paviršius) suprojektuojame ir įrengiame garsiakalbius, skleidžiančius foninį triukšmą. Garso procesoriaus pagalba triukšmo lygis ir parametrai priderinami pagal patalpas.

  Įgyvendinant projektus bendradarbiaujame su gamintojais AtlasIED.

 • Informaciniai terminalai

  Informaciniai terminalai

  Siūlome lauko ar vidaus sąlygoms skirtus informacinius terminalus, kurie gali palengvinti klientų aptarnavimą ir informavimą oro uostuose, geležinkelio ir autobusų stotyse, bankuose, draudimo kompanijose, viešų paslaugų organizacijose, bilietų platinimo vietose, laisvalaikio centruose ir pan. Terminalus galime komplektuoti su garsiakalbiais, ausinėmis, spausdintuvais, kortelių, monetų ir banknotų skaitytuvais, valiutų keitimo įrenginiais ir kt. Taupant klientų bei įstaigos darbuotojų laiką, modernių informacinių terminalų pagalba klientai gali savarankiškai rasti reikiamą informaciją, atsispausdinti bilietus, žemėlapius, atlikti mokėjimus, užsiregistruoti ir pan.

  Kartu su informaciniais terminalais siūlome specializuotą programinę įrangą, skirtą nuotoliniam terminalų administravimui, stebėjimui, valdymui.

  Informacinius terminalus galime sukomplektuoti su kliento pageidaujamais standartiniais ir nestandartiniais periferiniais įrenginiai, taip išplečiant jų funkcionalumą bei pritaikant prie individualių poreikių. Galime pasiūlyti ne tik standartinius terminalus iš katalogo, bet ir pagaminti terminalus pagal kliento pateiktus matmenis.
   

 • Laikrodžių sistemos

  Laikrodžių sistemos

  Transporto sektoriui, telekomunikacijų, informacinių technologijų tinklams, elektros energetikos įmonėms siūlome ypač patikimas ir tikslias Šveicarijos ir Prancūzijos gamintojų laikrodžių sistemas.

  Diegdami visą laikrodžių tinklą, užtikriname vienodą informacijos pateikimą visuose įrenginiuose - atskirai montuojami laikrodžiai automatiškai pasitikslinti laiką GPS imtuvų pagalba.

  Siūlome platų įrangos asortimentą: laiko serverius, laiko skaičiavimo sistemas, laiko ir datos ekranus, sieninius laikrodžius, laikrodžius vidaus ir lauko sąlygoms, analoginius laikrodžius, skaitmeninius laikrodžius, elektroninius laikrodžius, radijo laikrodžius, GPS laikrodžius, pagrindinius laikrodžius, šalutinius laikrodžius, pasaulio laikrodžius, laikrodžių mechanizmus ir kt.

  Bendradarbiaujame su pirmaujančiomis šios srities kompanijomis Bodet, Mobatime.
   

 • GSM ryšio slopinimo sistemos

  GSM ryšio slopinimo sistemos

  Siūlome radijo dažnio slopinimo įrangą, kuri gali būti naudojama nuotoliniu būdu valdomų sprogstamų įtaisų aktyvavimo blokavimui, teroristų ar riaušių organizatorių komunikacijos blokavimui, ryšio blokavimui kalinimo įstaigose bei kariniuose objektuose. Naujausių technologijų pagalba galime ypač tiksliai blokuoti radijo ryšį, pavyzdžiui, pastatų komplekse išskirti ir blokuoti ryšį tik viename pastate ar tik tam tikroje pastato dalyje ar patalpoje.

  Pagal individualius poreikius siūlome trijų tipų radijo dažnio slopintuvų (RF slopintuvų, GSM slopintuvų) sistemas: stacionarias, montuojamos automobiliuose bei nešiojamas.

  Stacionarios sistemos maksimaliai apsaugo nuo valdomų sprogmenų detonavimo ir nepageidaujamos komunikacijos dideliuose pastatuose ar teritorijose. Jos gali būti naudojamos kalinimo įstaigose, valdžios įstaigose, kariniuose objektuose, ambasadose, oro uostuose. Automobiliuose montuojamos dažnių slopinimo sistemos skirtos karinių ir VIP asmenų konvojų apsaugai nuo per nuotolį valdomų sprogmenų detonavimo. Automobilis su sumontuota slopinimo įranga taip pat gali būti naudojamas riaušių vietose, siekiant sutrukdyti komunikaciją. Nešiojamos sistemos gali būti naudojamos kariniuose padaliniuose, greito reagavimo būriuose, išminuotojų brigadose, antiteroristiniuose padaliniuose, riaušių malšinimo būriuose, pasienio kontrolės postuose, įkaitų laisvinimo situacijose.
   

 • Informacinių srautų valdymo sprendimai

  Informacinių srautų valdymo sprendimai

  Efektyviam biržos maklerių darbui ir funkcionaliam valdymo centrų veikimui siūlome specializuotus daugiafunkcinius sprendimus, leidžiančius klientams efektyviai panaudoti turimus resursus ir taip sumažinti savo išlaidas.

  Mūsų siūloma partnerio WEY vertybinių popierių operacijų valdymo sistema Bloomberg arba Reuters serverių duomenis paskirsto atsakingiems biržoms darbuotojams. Tai leidžia ženkliai sutaupyti lėšas, skiriamas licenciniams mokesčiams bei „nepririša“ operacijų valdymo sistemų prie konkretaus darbuotojo.

  Informacinių srautų valdymo sprendimas palengvina ne tik maklerių biržų, bet ir valdymo centrų, kuriuose aktualus operatyvus informacijos valdymas, darbą.
   

Į viršų