Pirmoji Baltijos šalyse kompleksinė eismo informacijos sistema – „Fimos“ ir jos partnerių darbo rezultatas.

Mūsų partneriai

Klientų atsiliepimai

 • „Aukščiausios kvalifikacijos specialistai, jų kompetencija, atsakomybė, solidi įmonės patirtis nekelia abejonių diegiamų inovacijų pridėtinės vertės sukūrimu mūsų įmonei“

  Darius Okunevičius, Tarptautinio Vilniaus oro uosto Infrastruktūros departamento direktorius

Susisiekite

 • Intelektualios transporto sistemos

  Intelektualios transporto sistemos – viena iš prioritetinių mūsų įmonės veiklos sričių. Mūsų patirtis dalyvaujant esminiuose eismo infrastruktūros projektuose Lietuvoje, leidžia profesionaliai konsultuoti ir siūlyti racionalius sprendimus transporto sektoriui.

  Įgyvendinome pirmąjį Baltijos šalyse kompleksinį eismo informacinės sistemos projektą, dalyvavome diegiant centralizuotą eismo valdymo sistemą Lietuvos sostinėje, įdiegėme ir prižiūrime didžiausią Baltijos šalyse greičio matuoklių tinklą, modernizuojame sankryžų valdymo sistemas – tai tik keletas mūsų darbų šioje srityje pavyzdžių.

  Bendradarbiaudami su mokslo institucijomis, konsultacijų bendrovėmis, galime atlikti specialias studijas eismo organizavimo situacijai, galimoms sprendimų alternatyvoms įvertinti.

 • Eismo valdymo sprendimai

  Eismo valdymo sprendimai

  Siūlome eismo valdymo sistemas transporto srautų reguliavimui tiek dideliuose ar mažuose miestuose, tiek valstybinės reikšmės keliuose.

  Gatvėse ir sankryžose įdiegus modernią eismo reguliavimo įrangą, galima išspręsti transporto spūsčių problemas, padidinti gatvių transporto pralaidumą, mažinti sunaudojamų degalų kiekį, mažinti oro užterštumą, taupyti įrangos naudojamą elektros energiją bei priežiūros kaštus.

  Dideliems miestams siūlome centralizuoto eismo valdymo sprendimus, kuomet visa gatvėse sumontuota įranga – šviesoforai, eismo srauto skaitikliai ir kt. - veikia pagal konkretaus miesto poreikius bei vieningai valdoma iš centrinio eismo valdymo centro. Didiesiems miestams taip pat siūlome viešojo transporto patrauklumą didinančias viešojo transporto prioritetų sistemas, oro taršos matavimo įrangos integraciją į eismo reguliavimo sistemą ir t.t.

  Ne tik montuojame ir integruojame įrangą, tačiau atliekame ir eismo srautų analizę, pagal kurią atitinkamai koreguojame visos sistemos funkcionavimo algoritmus. Turint duomenis apie realias eismo sąlygas, šviesoforų ciklas sankryžose pritaikomas taip, kad būtų užtikrintas maksimalus transporto pralaidumas ir optimali eismo situacija mieste.
   

 • Greičio matavimo ir raudonos šviesos kontrolės sistemos

  Greičio matavimo ir raudonos šviesos kontrolės sistemos

  Siūlome automatinio greičio matavimo sprendimus, kurie padeda ženkliai pagerinti avaringumo situaciją keliuose bei sumažinti žuvusiųjų skaičių. Keliuose montuojame stacionarius greičio matuoklius, o taip pat siūlome mobilią greičio matavimo įrangą, kuri gali būti montuojama patruliuojančių pareigūnų automobiliuose. Dar efektyvesnei greičio viršijimo prevencijai valstybinės reikšmės keliuose siūlome sekcijinio greičio matavimo sprendimus, padedančius sumažinti vidutinį transporto priemonių greitį keliuose.

  Greičio matavimo sistemos ne tik fiksuoja leistiną greitį viršijančius automobilius, bet taip pat gali fiksuoti pažeidėjus, važiuojančius per raudoną šviesoforo signalą, važiuojančius specialiajam ar visuomeniniam transportui skirta juosta ir pan. Siekiant dar didesnio saugumo padidintos rizikos zonose, pavyzdžiui prie mokyklų ar tranzitiniuose keliuose, greičio matavimo įrangą siūlome integruoti su šviesoforų įranga.

  Diegdami greičio matavimo ir raudonos šviesos kontrolės sistemas, sumontuojame įrangą keliuose, įrengiame duomenų perdavimo ir apdorojimo sistemą, valdymo centrą, taip pat sistemas galime integruoti su automobilių savininkų duomenų bazėmis ir pan. Visą procesą nuo pažeidėjo užfiksavimo iki baudos kvito išsiuntimo siūlome automatizuoti, taip išvengiant bet kokio žmogaus įsikišimo.
   

 • Kelių ir zonų apmokestinimo sprendimai

  Kelių ir zonų apmokestinimo sprendimai

  Siekiant padengti kelių infrastruktūros plėtros, bei jos priežiūros išlaidas ar siekiant reguliuoti transporto srautus tam tikrose zonose, diegiami kelių ir zonų apmokestinimo sprendimai. Siūlome pilnai automatizuotus apmokestinimo sprendimus, kuomet nedalyvaujant žmogui galima organizuoti visą procesą nuo transporto priemonės identifikavimo iki mokesčių surinkimo.

  Diegiant kelių ir zonų apmokestinimo sprendimus pagal konkretaus kliento poreikius galime pateikti intelektualaus vaizdo stebėjimo, transporto priemonių numerių atpažinimo, RFID ar kitomis technologijomis paremtus sprendimus. Technologiniai sprendimai gali būti pritaikyti išankstinio mokėjimo bei mokėjimo po paslaugos suteikimo poreikiams. Apmokestinimo sistemą galime integruoti su automobilių savininkų duomenų bazėmis.
   

 • Automatinio pažeidimų ir eismo įvykių fiksavimo sprendimai

  Automatinio pažeidimų ir eismo įvykių fiksavimo sprendimai

  Automatiniam eismo pažeidimų ir įvykių fiksavimui siūlome intelektualius vaizdo stebėjimo bei numerių atpažinimo sprendimus.

  Intelektualių technologijų bei vieningos valstybinių transporto priemonių numerių duomenų bazės pagalba galima automatiškai identifikuoti pažeidėjus ir fiksuoti tokius įvykius kaip važiavimas per raudonos šviesos signalą, važiavimas viešajam transportui skirta juosta, transporto priemonės statymas neleistinoje vietoje, važiavimas prieš eismą ir pan. Mūsų siūlomos neuroniniais tinklais paremtos numerių atpažinimo technologijos garantuoja itin aukštą atpažinimo tikslumą.

  Šiuolaikinės vaizdo analizės technologijos kelių ruožuose, kuriuose yra didelė grūsties ar avarijų tikimybė, automatiškai gali aptikti, pvz. sustojusius automobilius ir perduoti informaciją eismo valdymo centro operatoriams. Tokiu būdu užtikrinamas greitas reagavimas į susidariusią situaciją ir sumažinama grūsties galimybė.
   

 • Važiuojančių transporto priemonių svėrimas

  Važiuojančių transporto priemonių svėrimas

  Važiuojančių transporto priemonių svėrimas (WiM) aktualus siekiant mažinti eismo įvykių tikimybę, apsaugoti kelio dangą nuo greito susidėvėjimo, užtikrinti sąžiningą vežėjų konkurenciją.

  Siūlome kelio asfalto dangoje montuojamą transporto priemonių svėrimo įrangą, kuri, transporto priemonei nesustojus ir net nemažinant greičio, fiksuoja transporto priemonės ašinę apkrovą ir bendrąją junginio masę.

  Pagal konkrečius informacijos naudojimo ir jos tikslumo poreikius galime pasiūlyti sprendimus statistinių duomenų rinkimui, preliminariam svėrimui ar tiksliam nustatytas svorio normas viršijančių transporto priemonių fiksavimui ir apmokestinimui.

  Transporto priemonių svėrimo sistemą galime integruoti su krovinines transporto priemones kontroliuojančių organizacijų duomenų bazėmis ir sistemomis, užtikrindami sklandų kontrolės bei baudų valdymo procesą.
   

 • Keleivių ir vairuotojų informavimo sistemos

  Keleivių ir vairuotojų informavimo sistemos

  Siūlome viešojo transporto kompanijoms išbaigtus keleivių informavimo sprendimus: nuo informavimo švieslenčių transporto stotelėse iki kompleksinių su transporto tvarkaraščiais integruotų vizualinių bei garsinių informacinių sistemų stotyse bei jų prieigose. Švieslentėse ar garsiniais pranešimais pateikiami tikslūs realaus laiko tvarkaraščiai, informacija apie galimą transporto vėlavimą, laikas, reklaminiai pranešimai ar kita papildoma informacija.

  Taip pat siūlome vairuotojų informacines sistemas, integruojančias aktualią eismo sąlygų informaciją, surenkamą iš įvairių eismo infrastruktūros įrenginių: eismo srautų intensyvumas, oro ir kelio dangos sąlygos, kelio apribojimai, eismo įvykiai, vaizdo kamerų vaizdai. Visa ši informacija gali būti pateikta interneto svetainėse, perduota į GPS įrenginius radijo ryšiu, atvaizduota kintamos informacijos kelio ženkluose ar švieslentėse.

  Siūlydami vizualines ir garsines informavimo sistemas, bendradarbiaujame su tokiomis kompanijomis kaip Aesys, Conrac, Mitron ir kt.
   

 • Automatinės keleivių skaičiavimo sistemos

  Automatinės keleivių skaičiavimo sistemos

  Efektyviam viešojo transporto veiklos organizavimui ir maršrutų planavimui siūlome automatines keleivių skaičiavimo sistemas. Šių sistemų pagalba skaičiuojami visi išlipantys ir įlipantys keleiviai, o surinkta informacija realiu laiku pateikiama transporto parko specialistams patogiu lentelių ir diagramų pavidalu. Siūloma keleivių skaičiavimo sistema turi GPS vietos nustatymo funkciją, tad sistemos naudotojas labai tiksliai mato kokioje stotelėje, kokiu maršrutu, kokiu laiku ir kaip judėjo keleivių srautai.

  Viešojo transporto parkų valdytojams ši informacija ypač svarbi, nes leidžia optimizuoti visą viešojo transporto tinklą, planuoti transporto tinklo plėtrą bei naujus maršrutus.

  Keleivių kontrolės automatizavimui keleivių skaičiavimo sistemas siūlome integruoti su elektroninio bilieto sistemomis.
   

 • Parkavimo sistemos

  Parkavimo sistemos

  Siūlome visą parkavimo sprendimų asortimentą: nuo įvažiavimo kontrolės bei lanksčių parkavimo valdymo ir apmokėjimo sistemų iki parkavimo pagalbos (parking guidance) sistemų.

  Automatiniam parkavimo valdymo ir apmokėjimo organizavimui siūlome gatvėse montuojamus apmokėjimo už parkavimą automatus, taip pat siūlome kompleksinius aikštelių valdymo sprendimus, kurie gali būti paremti automatinio numerių atpažinimo technologijomis, integruoti su elektroninio viešojo transporto bilieto sistemomis ir t.t.

  Prekybos ir pramogų centruose, verslo centruose ir kt. parkavimo pagalbos sistemos aiškiai iš tolo matomais ženklais pateikia jos naudotojams informaciją apie konkrečias laisvas vietas ir taip padeda jas greičiau surasti. Mūsų siūloma sistema pasižymi išskirtiniu patikimumu, nes visi jos komponentai turi aukštą IP klasę ir yra gaminami specialiai šiai sistemai. Šiuolaikinė parkavimo pagalbos sistema gali iki 15% padidinti aikštelės talpą.

  Parkavimo sistemų srityje bendradarbiaujame su kompanija Schick Electronics.
   

 • Elektroninės bilietų sistemos

  Elektroninės bilietų sistemos

  Viešojo transporto patrauklumo didinimui ir efektyviam mokėjimo už viešąjį transportą organizavimui siūlome elektroninių bilietų sistemas. RFID, NFC technologijomis paremta elektroninio bilieto sistema viešojo transporto kompanijoms ir savivaldybėms suteikia tikslesnę informaciją apie keleivių srautus, sistema palengvina piniginių srautų duomenų kaupimą, jų kontrolę, analizę ir paskirstymą skirtingiems viešojo transporto operatoriams. Sistemos kaupiama statistika leidžia lengviau priimti strateginius planavimo ir rinkodaros sprendimus.

  Siekiant kuo didesnio patogumo keleiviams, tikslinga sukurti vieningą elektroninių bilietų sistemą, integruojančią įvairias viešojo transporto rūšis. Viešojo transporto valdytojams siūlome elektroninių bilietų sistemos integraciją su keleivių skaičiavimo sistemomis – tokiu būdu mokesčių surinkimas už pervežimus būtų dar efektyvesnis.

  Elektroninio bilieto funkcija gali būti išplėsta ir naudojama kaip elektroninė piniginė, nuolaidų kortelė, bibliotekos abonementas ar bet kokios kitos paslaugos kortelė.
   

Į viršų