2021-08-03

Pasienyje su Baltarusija FIMA modernizavo Padvarionių užkardos sienos vaizdo stebėjimo sistemą

Atgal į naujienų sąrašą

 Vilniaus rajone, Padvarionių užkardoje Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) dar efektyviau galės užkirsti kelią nelegaliam sienos kirtimui bei vykdyti kontrabandos prevenciją. Efektyvesnes darbo sąlygas pareigūnams padėjo sukurti bendrovė „Fima“, atnaujinusi sienos su Baltarusija ruožą stebinčią vaizdo stebėjimo įrangą.

25,1 km Padvarionių užkardos ruože buvo modernizuota kompleksinė sienos pažeidimų aptikimo ir vaizdo stebėjimo sistema, kuri, atsižvelgiant į vietovės ypatumus, bet kokiomis oro sąlygomis aptinka ir fiksuoja valstybės sieną kertančius ar prie jos priartėjančius objektus, judančius žemės paviršiumi, leidžia juos vizualiai stebėti ir visą informaciją perduoda i užkardoje esantį valdymo centrą.

Sienos stebėjimo sistema, sudaryta iš 70 naktinio ir 105 dieninio matymo vaizdo kamerų, kurios yra sumontuotos ant 70-ies Padvarionių užkardos ruože bei Medininkų pasienio kontrolės posto prieigose  stovinčių bokštų bei atramų . Įgyvendinant projektą, taip pat buvo budėtojų patalpose sumontuota nauja darbo vietų aparatūra, nauji monitoriai vaizdo stebėjimui, pakeisti serveriai ir įrašymo įrenginiai, įdiegta nauja programinė įranga, atnaujinta nepertraukiamų maitinimo šaltinių įranga.

Projektas LT/2018/VSF/2.1.2.7 „Padvarionių užkardos sienos stebėjimo sistemos atnaujinimas (esamos sistemos atnaujinimas, naujos įrangos pirkimas ir diegimas)“ finansuotas Nacionalinio vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos lėšomis. Iš viso jis kainavo  1 051 358,86 eurų su PVM. Pertvarkyti Europos Sąjungos (ES) valstybės sienų apsaugą pagal standartus numato Šengeno sutartis.