2020-09-10

FIMA Klaipėdoje įdiegė du naujus dviračių srautų skaičiavimo įrenginius

Atgal į naujienų sąrašą

Vasara pasibaigė, tačiau dviračių sezonas – ne! Neseniai FIMA Klaipėdoje įdiegė du naujus dviračių srautų skaičiavimo įrenginius. Jų tikslas – ne tik užfiksuoti rekreacinio pobūdžio srautus, bet ir prisidėti prie dviračių infrastruktūros gerinimo bei naujų takų vystymo. Skaičiuokliai įrengti pagal ES komisijos HORIZON 2020 programos finansuojamą projektą „Port-cities: Integrating Sustainability – PORTIS“.

Projekto išskirtinumas – ypatingos priežiūros reikalaujančios lokacijos. Viena iš įrengimo vietų yra įtraukta į kultūros paveldo sąrašus, todėl, pasitelkdami profesionalų komandą, darbus atlikome išskirtiniu tikslumu ir su atsargumu. Taip pat, siekdami, jog įranga įsilietų į miesto kraštovaizdį bei jį gražintų, kuriame unikalius dizainus atitinkančius kiekvienos lokacijos poreikį.

Projekte bendradarbiavome su naujausias srautų skaičiavimo technologijas siūlančiu gamintoju „Eco-counter“. Jų gaminama programinės analizės įranga leis efektyviau ir objektyviau stebėti surinktus duomenis. Siekdama skatinti ekologiško transporto priemonių naudojimą, Klaipėdos miesto savivaldybė miesto gyventojams ir svečiams metė iššūkį – per metus pro kiekvieną punktą pravažiuoti daugiau nei 150 000 kartų. Skaičiuokliai įrengti 2020, o pro punktus pravažiavo net 104 000 dviračių.

Esame įsitikinę, jog kiekvienas miestas turėtų siekti kuo ekologiškesnio ir mažiau žalingo aplinkai transporto, todėl dviračiai yra puiki alternatyva įgyvendinti šiuos tikslus. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie pokyčio skatinimo ir dviratininkų kelių kokybės gerinimo!

Norėdami plačiau susipažinti su „Eco-counter“ įranga bei palyginti Klaipėdos ir kitų pasaulio miestų dviratininkų srautus, kviečiame apžvelgti gamintojo sukurtą interaktyvų žemėlapį:  https://www.eco-public.com/ParcPublic/?id=4586