2020-01-13

FIMA įrengė eismo stebėjimo sistemą ant aukščiausio Lietuvos pastato

Atgal į naujienų sąrašą

Nuo šių metų sausio mėnesio Vilniaus miesto transporto infrastruktūrą valdanti savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ sostinės eismo stebėjimui pasitelkia modernias vaizdo kameras, įrengtas ant aukščiausio šalyje pastato – Vilniaus televizijos bokšto. Jos padės efektyviau stebėti transporto srautų judėjimą intensyvaus eismo gatvėse didesniu nei  2,5 km spinduliu. Miesto Eismo valdymo centro duomenimis, tai yra viena aukščiausiai šalyje įrengtų vaizdo stebėjimo sistemų ir pirmosios Vilniuje tokiu dideliu atstumu vaizdą fiksuojančios kameros, kurios leis operatyviau realiu laiku reaguoti į įvairias eismo situacijas.

„180 metrų aukštyje sumontuotos specialių techninių parametrų vaizdo kameros yra pritaikytos ekstremalioms oro sąlygoms – vaizdas stabiliai transliuojamas esant ir stipriam vėjui, kai jo gūsiai siekia iki 38 m/s. Taip pat jose integruota naktinio matymo funkcija su infraraudonųjų spindulių pašvietimu, kuris užtikrina geros kokybės vaizdo perdavimą net ir tamsiuoju paros metu. Optinis priartinimas iki 48 kartų leidžia ne tik pastebėti, bet ir efektyviau analizuoti eismo kliūtis, operatyviai spręsti iškilusias problemines eismo situacijas“ – sako vaizdo stebėjimo sistemą įrengusios bendrovės FIMA Serviso centro direktorius Justinas Grigaliūnas.

Savivaldybės įmonės atstovų teigimu, vaizdo stebėjimo sistema bus naudinga reguliuojant eismą, bendro transporto srauto judėjimą ir sprendžiant susidariusias problemines eismo situacijas. Ji leis operatyviau reaguoti į eismo pokyčius realiu laiku ir pašalinti eismo kliūtis, o ilgalaikėje perspektyvoje, greičiau atliekant minėtus veiksmus, mažės vairuotojų ir viešojo transporto keleivių kelionės trukmė, atitinkamai oro tarša bei degalų sunaudojimas.