2020-09-18

„Fima“ grupės pajamos 2019 m. augo daugiau nei penktadaliu

Atgal į naujienų sąrašą

Išmanios infrastruktūros sprendimų įmonių grupės „Fima“ pajamos praėjusiais metais siekė 101 mln. eurų ir buvo 22 proc. didesnės nei 2018 metais. Vidinius pokyčius įgyvendinusi įmonių grupė tokį pajamų lygį ir rinkos lyderės pozicijas planuoja išlaikyti ir ateityje.

Įmonių grupės pajamos praėjusiais metais didėjo 18 mln. eurų, lyginant su 2018 m. 

„Tarptautinės „Fima“ darbuotojų komandos profesionalumas ir daugelio metų veiklos patirtis lėmė, kad grupės įmonės įsitvirtino tarp pirmaujančių bendrovių savo srityje. Per pastaruosius metus itin įspūdingų rezultatų pasiekėme Lenkijoje, kur mūsų grupės įmonė – viena iš šios šalies rinkos lyderių. Tai lėmė ir ženklų praėjusių metų grupės pajamų augimą – ir toliau nuosekliai sieksime šias pozicijas išlaikyti bei stiprinti tose rinkose, kuriose veikiame. Turime daug patirties ir reikalingų žinių, leidžiančių sėkmingai įgyvendinti didelės apimties projektus“, – praėjusius metus apibendrina  UAB „Fima“ valdybos pirmininkas Puneet Sanan.

2019 metais „Fima“ įmonių grupės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą) siekė beveik 6 mln. eurų. Įmonės, veikiančios Lietuvoje, EBITDA buvo - 1.76 mln. Eur.

„Grupės įmonių Lietuvoje ir Latvijoje projektų apimtys pastaraisiais metais mažėjo dėl rinkose vykusių pokyčių. Kita vertus, pastaraisiais metais įmones optimizavome ir efektyvinome – tai reikalavo papildomų kaštų, tačiau tokie sprendimai jau dabar leidžia veikti kur kas našiau. Lietuvos ir Latvijos rinkose matome didžiulį potencialą ir jos per artimiausius kelerius metus prognozuojame augimą. Tai lems ir didėjantį Lietuvoje ir Latvijoje veikiančių įmonių indėlį į visos grupės įmonių rezultatus“, – teigė P. Sanan.

Pasak jo, Lietuvoje šįmet ypatingai suintensyvėjo viešosios infrastruktūros rinka, pradėta daug didelės apimties infrastruktūros projektų. Per paskutinius 12 mėnesių „Fima“ Lietuvoje pasirašė sutarčių, kurių vertė siekia 30 mln. eurų. Tai suformavo solidų pagrindinių 2020 ir 2021 m. darbų portfelį.

Tarp didžiausių įmonės šiuo metu įgyvendinamų projektų – du geležinkelių infrastruktūros rekonstrukcijos projektai (antrojo geležinkelio kelio statyba ruože Plungė–Šateikiai bei antrojo kelio statyba ruože Livintai–Gaižiūnai), Lietuvos pasienio stebėjimo sistemų įrengimas Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių pasienio užkardoje, išmanios kelių infrastruktūros projektai – momentinių ir stacionarių greičio matuoklių įrengimas Lietuvos keliuose.

UAB „Fima“ priklauso tarptautinei įmonių grupei, kurią, be Lietuvoje veikiančios bendrovės, sudaro SIA „Fima“ (Latvija) ir „FIMA Polska“ bei „Krakowskie Zaklady Automatyki“ (abi – Lenkija). Pagrindinė „Fima“ būstinė įsikūrusi Lietuvoje Vilniuje, įmonių grupėje dirba 450 darbuotojų, iš kurių 163 – Lietuvoje. Pagrindinį „Fima“ akcijų paketą valdo Niujorko fondų biržoje listinguojamas JAV investicinis fondas „MVC Capital“.