2020-09-03

FIMA dar kartą įrengs naujas vidutinio greičio sistemas

Atgal į naujienų sąrašą

Rugpjūtį FIMA su Lietuvos kelių direkcija pasirašė sutartį dėl 112 naujų greičio matavimų kamerų įrengimo 56-iuose strateginiuose kelių ruožuose. Tai jau antrasis vidutinio greičio matuoklių projektas, kurį įvykdys mūsų komanda. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie Lietuvos kelių eismo saugumo didinimo.

Matuokliuose įdiegta mūsų ilgamečio partnerio Vokietijos gamintojo Jenoptik deep learning (liet. gilusis mokymasis) vaizdo analitikos sistema leis tiksliau atpažinti net ir prastai matomus automobilio numerius. Ši sistema nuskaito simbolius pagal kontūrus net tokiais atvejais, kai jų dalis yra uždengta. Taip pat, įranga, nuskaitydama vizualinius transporto priemonės parametrus, geba atskirti jos klasę. Tokia informacija yra aktuali renkant duomenis apie eismo intensyvumą.

FIMA tikslas - pasiūlyti Lietuvos rinkai įvairias technologines naujoves, tobulinti išmanaus eismo infrastruktūrą ir pritaikyti inovatyvias bei kompleksiškas sistemas saugesnio eismo didinimui. Pagrindinis šio projekto išskirtinumas – efektyvus ir aukštos kokybės pasiūlymas už konkurencingą kainą. Bendradarbiaudami su pasaulyje pirmaujančia greičio matavimo sistemų gamintoja, Lietuvos keliuose pritaikysime inovatyviausias ir itin tiksliai greitį fiksuojančias technologijas. Jenoptik įrangai bus taikoma septynerių metų garantija, kas užtikrins jos ilgalaikį praktiškumą ir veikimą. Projektą ketiname užbaigti jau 2021 metų pradžioje.