2019-09-03

Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate technologijų infrastruktūrą diegs FIMA

Atgal į naujienų sąrašą

Išmanios infrastruktūros sprendimų bendrovė FIMA pasirašė sutartį su statybų bendrove „Merko statyba“ dėl pastato sistemų projektavimo ir diegimo Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Naujiems policijos komisariato administracinės ir ūkinės paskirties pastatams, kurių bendras plotas yra daugiau nei 6300 kv. m, FIMA specialistai suprojektuos ir įdiegs gesinimo sistemas, priešgaisrinės ir apsaugos signalizacijos sistemas, vidaus ir lauko įėjimo kontrolės bei vaizdo stebėjimo sistemas, elektroninių ryšių tinklus. Nepertraukiamą stebėjimą ir saugumą užtikrins daugiau nei pusantro šimto vaizdo stebėjimo kamerų tinklas, o policijos archyvą nuo gaisro saugos dujinio gesinimo sistema. Naujai diegiamos apsaugos sistemos bus integruotos į esamas policijos sistemas.

„Sistemų patikimumas – esminis prioritetas, projektuojant sistemas šiam objektui. Tai svarbu tiek policijai, vykdančiai savo kasdienes funkcijas, tiek pastato eksploatuotojui, kuris siekia, kad visa infrastruktūra veiktų be pertrūkių ir netrikdytų pastato šeimininkų darbo. Visų policijos komisariate diegiamų apsaugos sistemų komponentai atitiks aukšto – 3-io apsaugos lygio reikalavimus,“ – komentuoja FIMA pardavimo projektų vadovas Giedrius Stravinskas.

Naujojo policijos komisariato statybos ir paslaugų teikimo projektas įgyvendinamas valdžios ir privataus subjekto partnerystės  (VPSP) principu pagal sutartį tarp UAB „Merko statyba“ ir jos įsteigta dukterine bendrove UAB „VPSP 2“ ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos. Projekto partnerystės laikotarpis – 15 metų, iš jų 3 metai skirti pastatų projektavimui, statybai ir įrengimui. Tai bus vienas pirmųjų Lietuvoje A++ energinės klasės, t.y. beveik nenaudojantis energijos, pastatas. Preliminariais skaičiavimais, įgyvendinus projektą, Kauno apskrities VPK metinės veiklos išlaidos sumažės beveik 200 tūkst. eurų.

Naująjį Kauno apskr. VPK pastatą projektavo Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma.