2019-05-17

FIMA Panevėžio aplinkkelyje įdiegė išmanias eismo valdymo sistemas

Atgal į naujienų sąrašą

Panevėžio aplinkkelio rekonstrukcijoje FIMA buvo atsakinga už intelektualių transporto sistemų įdiegimą ir įrengimą valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje, kuris taip pat yra tarptautinės magistralės „Via Baltica“ dalis.

Panevėžio aplinkkeliu per parą pravažiuoja tūkstančiai automobilių, šiame aplinkkelyje daug įvažiavimų ir išvažiavimų, kelio sankirtų bei susiaurėjimų ir išplatėjimų, taip pat kinta juostų skaičius. Siekiant sklandaus ir saugaus eismo intensyviame kelio ruože, FIMA specialistai įdiegė kompleksą integruotų eismo valdymo ir vairuotojų perspėjimo sistemų.

22 km aplinkkelio ruože ant 24-ių kelio santvarų buvo įdiegta 70 elektroninių kelio ženklų, kurie vairuotojus perspės apie eismo sąlygas bei reguliuos greitį aplinkkelyje. Taip pat buvo įrengtas šviesoforinis transporto srautų valdymas naujame vienos krypties eismo tuneliniame viaduke, o visų elektroninių kelio ženklų stebėjimui sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Įrengti kelio ženklai pajungti į vieningą Lietuvos automobilių kelių direkcijos eismo valdymo sistemą.

Vykdant rekonstrukciją, aplinkkelis išplatintas nuo dviejų iki trijų eismo juostų, siekiant padidinti saugumą intensyviame kelyje.