2018-12-20

Pasienyje su Rusija FIMA modernizavo Plaškių užkardos sienos stebėjimo sistemą

Atgal į naujienų sąrašą

Pagėgių rajone, Palškių užkardoje Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) dar efektyviau galės užkirsti kelią nelegaliam sienos kirtimui bei vykdyti kontrabandos prevenciją. Efektyvesnes darbo sąlygas pareigūnams padėjo sukurti bendrovė „Fima“, atnaujinusi sienos su Rusija ruožą stebinčią įrangą.

24,5 km Plaškių užkardos ruože įrengta kompleksinė sienos pažeidimų aptikimo ir vaizdo stebėjimo sistema, kuri, atsižvelgiant į vietovės ypatumus, bet kokiomis oro sąlygomis aptinka ir fiksuoja valstybės sieną kertančius ar prie jos priartėjančius objektus, judančius žemės paviršiumi, leidžia juos vizualiai stebėti ir visą informaciją perduoda į užkardoje esantį valdymo centrą.

Sienos stebėjimo sistemos, sudarytos iš naktinio ir dieninio matymo vaizdo kamerų, sumontuotos ant 9-ių pasienyje stovinčių bokštų. Įgyvendinant projektą, taip pat buvo atnaujinta duomenų perdavimo sistema, budėtojų patalpose sumontuota darbo vietų aparatūra ir nauji monitoriai vaizdo stebėjimui, pakeisti serveriai ir įdiegta nauja programinė įranga, pakeisti įrašymo įrenginiai, bokštuose pakeisti silpnųjų srovių ir elektros kabeliai, įrengta bokštų teritorijos perimetro apsaugos sistema, sumontuoti infraraudonųjų spindulių prožektoriai, atnaujinta nepertraukiamų maitinimo šaltinių įranga.

Projektas „Plaškių užkardos techninės kontrolės ir stebėjimo sistemos atnaujinimas (naujos įrangos pirkimas ir įdiegimas)“ finansuotas Nacionalinio vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos lėšomis. Iš viso jis kainavo 898.524 eurų su PVM. Pertvarkyti Europos Sąjungos (ES) valstybės sienų apsaugą pagal standartus numato Šengeno sutartis.