2014-09-17

SIA FIMA modernizuos Latvijos geležinkelių infrastruktūrą

Atgal į naujienų sąrašą

Savo geležinkelius atnaujinantys latviai investuoja į naujų kelių tiesimą, modernias traukinių eismo valdymo sistemas bei šiuolaikišką duomenų perdavimo tinklą. FIMA dukterinė įmonė Latvijoje SIA FIMA prisidės prie Latvijos geležinkelių infrastruktūros atnaujinimo –  modernizuos Liepojos geležinkelio stoties infrastruktūrą ir pagrindinį Latvijos geležinkelių duomenų perdavimo tinklą.

„Pasirašytos reikšmingos sutartys ir dalyvavimas vietinių įmonių konsorciumuose dėl geležinkelių infrastruktūros atnaujinimo rodo, kad mūsų dukterinė įmonė SIA FIMA jau įsitvirtino Latvijos rinkoje kaip patikimas partneris. Turime tikslą toliau aktyviai dalyvauti Latvijos geležinkelių renovacijos, modernizavimo ir elektrifikavimo projektuose. Tai leistų didinti investicijas ir diegti šiuolaikines technologijas. Auganti patirtis tarptautiniuose projektuose atveria daugiau naujų galimybių plėtrai“, - sako FIMA plėtros direktorius Vytautas Zinkevičius.

Valstybės įmonė „Latvijas dzelzceļš“ pasirašė sutartį su konsorciumu „Thales – Fima – Transceltnieks“ dėl Liepojos geležinkelio stoties eismo valdymo sistemų modernizavimo ir geležinkelio kelių rekonstrukcijos. Šiame projekte SIA FIMA atsakinga už Liepojos geležinkelio stoties eismo valdymo ir elektros tiekimo sistemų įrengimą. Įmonė įrengs naujas transformatorių pastotes, rekonstruos peronų ir pervažų apšvietimo sistemas, įdiegs naują eismo valdymo ir pervažų signalizacijos sistemas. Įmonės specialistų laukia ir iešmų elektrinio šildymo bei automatizavimo sistemų įrengimo darbai. Visa bendrai finansuojamo projekto vertė yra 24,4 mln. eurų (84 mln. Lt). Numatoma, kad projektas bus baigtas po metų.

SIA FIMA kartu su vietiniais partneriais taip pat modernizuos pagrindinį Latvijos geležinkelių duomenų perdavimo tinklą. Įgyvendinant šį projektą, bendrovė atnaujins 136 infrastruktūros objektus, daugiausiai Kurzemės regione – nuties šviesolaidinius kabelius, sumontuos telekomunikacijų įrangą, įrengs naujus duomenų perdavimo tinklus, Liepojos ir Ventspilio stotyse įdiegs modernias garsinių pranešimų sistemas. Visa tai suteiks galimybę veiksmingiau ir saugiau atlikti geležinkelių infrastruktūros priežiūros darbus stočių teritorijose.

Siekiant gerinti eismo saugumą ir skatinti krovinių pervežimo apimčių augimą, projekto metu bus sukurta ir tolesnei integruotosios transporto sistemos plėtrai reikalinga duomenų perdavimo infrastruktūra. Visa bendrai finansuojamo projekto vertė – 14,2 mln. eurų (49 mln. Lt). Jį planuojama užbaigti iki 2015-ųjų pabaigos.

Dar vienas solidus projektas Latvijoje, kuriame sėkmingai FIMA dukterinės įmonės komanda – antrojo kelio tiesimas ruože nuo Skriveri iki Krustpilio – jau artėja prie pabaigos. Iki šių metų galo bendrovės inžinieriai šiame ruože baigs įrengti geležinkelio eismo valdymo, telekomunikacijų ir elektros tiekimo sistemas.