2013-03-15

Traukiniu į Minską vykstančių keleivių muitinės ir pasienio patikra perkeliama į Vilnių

Atgal į naujienų sąrašą

Gegužės mėnesį keisis keleivių, vykstančių traukiniais į Minską ir iš jo, patikros tvarka. Muitinės ir pasienio patikra, kuri buvo atliekama Lietuvos pasienyje, perkeliama į Vilniaus geležinkelio stotį. Naujoji tvarka leis patikrą organizuoti sklandžiau ir greičiau, neužlaikant traukinio.

Šiuo metu stotyje pradėtas įrenginėti modernia įranga aprūpintas keleivių pasienio ir muitinės kontrolės punktas. Įrengimo darbus atlieka viešąjį konkursą laimėjusi elektroninių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“.

„Fima“ inžinieriai stoties požeminėje perėjoje įrengs darbo vietas Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir muitinės pareigūnams, įdiegs modernią bagažo rentgeno kontrolės sistemą.

„Vilniaus geležinkelio stotyje diegiamo rentgeno aparato pajėgumai leidžia patikrinti iki 700 bagažo vienetų per valandą. Turint tokią įrangą bagažo tikrinimas vyks tikrai greitai ir sklandžiai, todėl keleiviams papildomai gaišti laiko poste nereikės“, – sako „Fima“ Apsaugos sprendimų departamento direktorius Giedrius Zaicevas.

Tunelyje, kur bus atliekamos pasienio ir muitinės tikrinimo procedūros, taip pat bus įdiegta ir vaizdo stebėjimo sistema, fiksuosianti išvykstančių keleivių judėjimą bei saugumą perone ir stoties patalpose.

Pasak bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus pavaduotojo Dalijaus Žebrausko, pasikeitus patikros tvarkai kelionė traukiniu tarp Lietuvos ir Baltarusijos sostinių sutrumpės pusvalandžiu, iki pustrečios valandos. „Tvarka keičiama atsižvelgiant į augantį susisiekimo tarp Minsko ir Vilniaus poreikį. Šiuo metu tai viena populiariausių tarptautinio susisiekimo geležinkeliais Lietuvoje krypčių. Kas mėnesį tarp Vilniaus ir Minsko geležinkeliais važiuoja daugiau nei 22 tūkst. keleivių. Srautas dar labiau išaugs, kai nuo gegužės mėnesio pabaigos traukiniai iš Vilniaus į Minską per parą ims važinėti ne du, bet tris kartus“, – sakė D. Žebrauskas.