2012-02-07

Lietuvos vairuotojai sulauks dar tikslesnės informacijos apie sąlygas šalies keliuose

Atgal į naujienų sąrašą

Intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“ modernizuos 50 kelių oro sąlygų stotelių Lietuvos keliuose – dėl to dar labiau pagerės surenkamų duomenų apie eismo sąlygas patikimumas. Šių stotelių modernizavimas ir įjungimas į praėjusį rudenį startavusią Eismo informacijos sistemą garantuos geresnį vairuotojų informavimą apie kelio dangos būklę, matomumą, kritulių intensyvumą ir kitus svarbius klausimus, kylančius kelyje.

„Naujos kelių oro sąlygų stotelės galės teikti tikslesnę informaciją apie oro temperatūrą bei drėgmę, kritulių intensyvumą, matomumo nuotolį, vėjo kryptį ir greitį, kelio dangos paviršiaus būklę: vandens, sniego ir ledo ant kelio paviršiaus storį, sukibimo koeficientą“, – teigia bendrovės „Fima“ sprendimų departamento direktorius Rokas Šlekys. Problemų kelia tai, jog stotelės yra pagamintos prieš 13 metų – jos technologiškai pasenusios, keleto skirtingų gamintojų, jų modifikacijos skiriasi, tad sunku garantuoti darnų sistemos funkcionavimą. Modernizaciją planuojama atlikti iki šių metų rugpjūčio pabaigos.
Kelių oro sąlygų stotelių modernizavimo darbai tęsia įgyvendinamą Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinės sistemos projektą, kurio pagrindinis etapas, Eismo informacinės sistemos įdiegimas, kurį vykdė „Fima“ su partneriais, buvo baigtas 2011 metų rudenį. Tai pirmoji tokia sistema Baltijos šalyse, leidžianti realiuoju laiku stebėti situaciją šalies keliuose apsilankius portale www.eismoinfo.lt.

„Pastebėta, kad kartais skirtingų oro sąlygų stotelių duomenų teikimas nesutampa, todėl, norint užtikrinti patikimą sistemos funkcionavimą bei tikslių duomenų teikimą vartotojams, būtina dalį jų modernizuoti“, – apie sistemos teikiamus duomenis pasakojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos eismo informacijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Cilcius.

Šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose yra beveik 100 kelių oro sąlygų stotelių. Daugiau nei 40 iš jų yra modernios ir buvo įrengtos pernai, kartu su automatine oro sąlygų stebėjimo įranga, vaizdo kameromis bei eismo intensyvumo skaitikliais. Likusioms senesnėms 50 skirtingų gamintojų stotelių reikia atnaujinimo, kuris suteiks galimybę gauti dar tikslesnius duomenis apie sąlygas kelyje.