2012-05-03

2011 metais „Fima“ pajamos buvo rekordinės ir siekė 164 mln. litų

Atgal į naujienų sąrašą

Intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ pajamos pernai metais, palyginti su 2010-aisiais, išaugo 59 proc. iki 164 mln. litų. Bendrovės dukterinių įmonių pajamos užsienio rinkose lyginamuoju laikotarpiu padidėjo beveik 5 kartus ir 2011 metais siekė 13,5 mln. litų. Pasiekti finansiniai rodikliai yra didžiausi per 20 veiklos metų. Šiuo metu bendrovės ir jos dukterinių įmonių vykdomų sutarčių vertė yra apie 390 mln. litų.

„Praėjusias metais Lietuvoje įgyvendinome įvairaus dydžio ir sudėtingumo inžinerinių projektų, Latvijoje tęsėme 57 mln. litų vertės geležinkelių modernizacijos darbus, o Baltarusijoje, nepaisant itin sudėtingų ekonominių sąlygų, sugebėjome pasiekti finansinių rezultatų augimo. Tai lėmė ne tik pajamų augimą, bet ir leido sukurti daugiau kaip 60 naujų darbo vietų, įtvirtinti pozicijas kaimyninėse rinkose, pirmiems Baltijos šalyse pritaikyti naujus inžinerinius sprendimus ir pelnyti apdovanojimus“, – sakė „Fima“ generalinis direktorius Gintaras Juknevičius.

„Fima“ vadovo teigimu, tarp įgyvendintų bendrovės projektų reikšmingiausi yra Lietuvos Respublikos ambasados Londone kompleksinis inžinerinių sistemų sprendimas, Europos Sąjungos išorės sienos su Rusija 25 km ruožo elektroninės stebėjimo ir apsaugos sistemos įdiegimas, Eismo informacijos sistemos sukūrimas. Tuo tarpu pernai „Fima“ įgyvendintas Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros III biologinio saugos lygio laboratorijos įrengimo projektas pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2011“ aukso medalį.

2011 m. bendrovė įsteigė dukterinę įmonę Lenkijoje „Fima Polska“ ir šiais metais tikisi laimėti pirmuosius infrastruktūros atnaujinimo projektus. „Lenkija labai didelė rinka, kurioje šiuo metu matome itin geras perspektyvas dalyvauti stambios inžinerinės infrastruktūros konkursuose ir sėkmingai konkuruoti su vietinėmis įmonėmis. Pirmųjų pajamų čia tikimės jau šiais metais“, – sakė G. Juknevičius.

Šiemet „Fima“ planuoja paslaugų pardavimų augimą visose rinkose, o Lietuvoje ketinama aktyviai dalyvauti transporto ir energetikos infrastruktūros atnaujinimo projektuose. Pasak bendrovės vadovo, Lietuva aktyviai perima kitų Europos šalių patirtį modernizuojant ir vystant transporto ir energetikos sektorius, todėl tokių projektų skaičius sparčiai augs. Atsižvelgdama į tai, bendrovė pernai prisijungė prie dviejų šios srities asociacijų: „ITS Lietuva“ (Intelektinės transporto sistemos) ir „Išmaniųjų technologijų asociacija“ (ITA).