2009-04-06

„Fima“ veiklos rezultatai 2008 metais – geriausi įmonės istorijoje

Atgal į naujienų sąrašą

Intelektualių inžinerinių sprendimų lyderės „Fima“ apyvarta 2008 metais augo 7 procentais ir pasiekė didžiausias įmonės istorijoje pajamas – 140 mln. litų. Bendrovės 2008 metais pasirašytų sutarčių vertė, lyginant su 2007 metais, išaugo dvigubai ir pasiekė 275 mln. Lt. „Fima“ vadovų teigimu, sėkmę bendrovei atnešė kryptingas orientavimasis į sudėtingus projektus ir klientų pasitikėjimas bendrovės kompetencija juos įgyvendinti.

„Pernai sutelkėme visas pajėgas dalyvavimui konkursuose, kurie teikė galimybę įgyvendinti sudėtingus, didelės apimties projektus. Potencialiems klientams siūlėme efektyviausius sprendimus funkcionalumo ir kainos atžvilgiu. Šios kryptingos pastangos buvo itin rezultatyvios“, - teigia Gintaras Juknevičius, UAB „Fima“ generalinis direktorius. Pasak jo, praėjusių metų pasiekimus puikiai iliustruoja pasirašyta didžiausia sutartis įmonės istorijoje – kartu su partneriu, čekų kompanija „AŽD Praha“, bendrovė „Fima“ akcinei bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“ atliks modernizavimo darbų už daugiau nei 159 mln. litų.

Iš visų pasirašytų sutarčių net 87% jų sudarė sutartys, didesnės nei 1 mln. Lt. Šiuo metu bendrovės „Fima“ vykdomų sutarčių apimtis yra 340 mln. Lt.

G. Juknevičius teigia, kad sėkmingus praėjusių metų rezultatus lėmė ir išplėstos techninio aptarnavimo paslaugos - nuo šiol specializuotas bendrovės techninio aptarnavimo padalinys „Fima Service Center“ prižiūri ne tik savo, bet ir kitų įmonių įdiegtas sistemas.

Tarp svarbiausių bendrovei įvykių 2008 metais UAB „Fima“ vadovas mini naujų investuotojų įsiliejimą į bendrovės akcininkų gretas – kontrolinį įmonės akcijų paketą įsigijo Niujorko fondų biržoje listinguojama JAV verslo plėtros kompanija „MVC Capital“. „Fima“ įkūrėjai tikisi, kad šios investicijos ne tik padės vystyti paslaugas ir kurti naujus sprendimus, bet ir suteiks naujų perspektyvų įgyvendinti plėtrą, užtikrins visų vykdomų ir suplanuotų projektų tęstinumą.

Taip pat bendrovė „Fima“ pernai buvo įvertinta valstybiniu lygiu - LR Ūkio ministerija bendrovei įteikė apdovanojimą už unikalų, Baltijos jūroje esančio Būtingės naftos terminalo plūduro apsaugos sistemos projektą. Tų pačių metų gruodį „Fima“ buvo pripažinta viena iš septynių inovatyviausių įmonių Lietuvoje.

Pasak G.Juknevičiaus, turėjusi tokius sėkmingus praeitus metus, šiemet bendrovė stabilumą sieks išsaugoti tęsdama pradėtus darbus ir lanksčiai reaguodama į kintančią situaciją ekonominio nuosmukio paveiktoje rinkoje.

„Didžiausios problemos, su kuriomis šiandien susiduria ne tik mūsų sektorius, yra kelios. Visų pirma, tai stringantis valstybinių projektų finansavimas, kai netgi vykdomiems projektams finansavimas yra apkarpomas arba atidedamas. Kita problema - kritiškai sumažėjęs kreditavimas, nes šiuo metu net valstybinis užsakymas nebėra svarus argumentas banke gauti kreditą projekto įgyvendinimui. Ir, galų gale, didelė blogybė yra stringantys įmonių bei viešojo sektoriaus tarpusavio atsiskaitymai“, – teigia G.Juknevičius. Tačiau, anot jo, praėjusių metų bendrovės „Fima“ įdirbis kol kas leidžia jaustis ramiai net ir nepalankių aplinkybių fone.

2009 metais „Fima“ specialistai Lietuvoje ir Latvijoje ketina daugiausiai koncentruotis į modernių duomenų centrų diegimą, taip pat teikti inžinerinius sprendimus geležinkelių transporto, kelių infrastruktūros bei aplinkosaugos sritims. Be to, šiais metais „Fima“ planuoja inžinerinius sprendimus geležinkeliams bei duomenų centrams „eksportuoti“ į tokias šalis kaip Baltarusija, Lenkija, Kazachstanas, Gruzija.

Papildoma informacija

Tarp reikšmingiausių praėjusiais metais „Fimos“ įgyvendintų projektų buvo Būtingės naftos terminalo jūrinio plūduro apsaugos projektas, kuriam pritaikytos iki šiol tik karinėje pramonėje naudotos technologijos. Taip pat išskirtinis projektas - Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (KHE) perimetro apsaugos sistema, pavertusi elektrinės teritoriją viena saugiausių šalyje. Bendrovė prisidėjo ir prie Kaliningrado tranzitinio kelio atkarpos saugumo – nelegalius geležinkelio keleivių veiksmus fiksuoti nuo šiol padeda „Fimos“ įdiegta, Europos Sąjungos standartus atitinkanti integruota elektroninė stebėjimo sistema.

Klaipėdoje “Fima“ įrengė vieną moderniausių šalyje vaizdo stebėjimo sistemų, kuri prisideda prie nusikalstamumo prevencijos uostamiestyje.

Bendrovė praėjusiais metais nemažai įdomių projektų įgyvendino ir verslo sektoriuje. Vienas įsimintiniausių – įdiegtos inžinerinės technologijos Panevėžio „Cido“ arenoje, kurioje bendrovė sumontavo unikalų, automatiškai valdomą keturių ekranų vaizdo kubą bei tarptautinius standartus atitinkančią dviračių varžybų rezultatų matavimo įrangą.

Taip pat išskirtinis projektas – prekybos centro „Panorama“ aikštelėje įdiegta elektroninė automobilių srautų valdymo sistema, kuri kol kas yra vienintelė tokia tiksli sistema Baltijos šalyse.