2008-10-16

Tiksli automobilių srautų valdymo sistema taupys „Panoramos“ klientų laiką

Atgal į naujienų sąrašą

Į šiuolaikinį laisvalaikio ir prekybos centrą „Panorama“ automobiliais atvykę vilniečiai ir miesto svečiai statydami automobilius požeminėje aikštelėje taupys savo laiką. Tokią galimybę užtikrins moderni automobilių srautų valdymo sistema, kurią įrengia Lietuvos intelektinių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, bendradarbiaujanti su pasauline stovėjimo aikštelių sprendimų lydere šveicarų kompanija „Schick Electronic“. Naujų laisvalaikio praleidimo bei apsipirkimo galimybių pasiūlysianti „Panorama“ duris atvers šių metų lapkričio 7 dieną.

„Rūpindamiesi klientų patogumu, „Panoramoje“ diegiame pažangiausius sprendimus. Ypač svarbu, kad naujoji sistema leis sutaupyti laiko ieškant laisvos vietos automobiliui – jutiklių sistema nukreips tiesiai į laisvas vietas“, - sakė „Panoramos“ direktorius Raimondas Bureika. Jo teigimu, klientų patogumu pasirūpinta ir įrengiant vidinę infrastruktūrą: atvykusieji į „Panoramą“ automobiliu į laisvalaikio ir prekybos centrą galės pakilti eskalatoriais bei liftais.

„Tai bus pirmoji ir kol kas vienintelė tokio tikslumo ir kokybės automobilių aikštelė Baltijos šalyse, realiu laiku rodanti situaciją aikštelėje ir pateikianti labai tikslią informaciją, nes kiekviena automobilio vieta sistemos „tikrinama“ du kartus per sekundę. Džiaugiamės, kad naujausią transporto srautų valdymo sprendimą pritaikėme būtent „Panoramoje“ – neabejoju, kad ji taps populiaria susitikimų vieta, tad efektyvus automobilių valdymas čia bus itin aktualus“, - sakė „Fimos“ plėtros direktorius Vytautas Zinkevičius.

Jo teigimu, pasaulyje analogiški sprendimai diegiami oro uostuose, prekybos centruose, bankuose ir kituose objektuose. Paskaičiuota, kad ši sistema vairuotojams automobilio statymo laiką leidžia sutrumpinti net penktadaliu, tad sumažinamas ir išmetamų teršalų kiekis.

„Panoramoje“ diegiamą sistemą sudaro virš kiekvienos iš daugiau nei 1500 stovėjimo vietų įrengti jutikliai bei LED šviestukai, rodantys, ar vieta laisva, taip pat informacinės švieslentės, rodančios laisvų stovėjimo vietų skaičių eilėje bei transporto srautus du kartus per sekundę analizuojanti programinė įranga. Šią sistemą sukūrė ir užpatentavo pasaulinė aikštelių sprendimų lyderė šveicarų kompanija „Schick Electronic“.

Rūpinantis geromis sąlygomis, didžiausioje Baltijos šalyse - 60 tūkstančių kvadratinių metrų ploto - požeminėje automobilių aikštelėje veiks vėdinimo bei automobilių išmetamųjų dujų šalinimo sistemos, o automobilių saugumu rūpinsis apsaugos darbuotojai, taip pat įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Žvėryne, T.Narbuto gatvėje, įsikūrusiame laisvalaikio ir prekybos centre „Panorama“ vilniečių lauks per 170 prekybos ir paslaugų vietų. Per 20 parduotuvių Lietuvoje bus pristatomos pirmą kartą. „Panoramos“ projektą plėtoja bendrovė „E.L.L. Nekilnojamas turtas“, jau įgyvendinusi vieno didžiausių Šiaurės Lietuvoje mados ir laisvalaikio centro „Saulės miestas“ Šiauliuose bei jaukaus prekybos centro Vilniuje „Mandarinas“ projektus.