2007-11-22

Kruonio elektrinė taps vienu iš saugiausių objektų

Atgal į naujienų sąrašą

Gana paprastas saugos priemones Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje pakeis modernios technologijos.

Elektroninių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, laimėjusi “Lietuvos energijos” skelbtą konkursą, Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (toliau – HAE) įrengs perimetro apsaugos sistemą. Ją sudarys apsaugos nuo įsilaužimo signalizacijos ir fizinės saugos sistemos.

Įgyvendinant projektą, apsaugos priemonėmis bus apjuosta visa HAE teritorija. Taip pat ketinama sumontuoti įrengimus, reaguojančius į mėginimus neteisėtai patekti į teritoriją.

Kitas projekto įgyvendinimo etapas – visą teritoriją “stebėsiančių” vaizdo kamerų įrengimas. Kai kurios kameros - termovaizdo, tai yra, išskiriančios objektus pagal skleidžiamą šilumą. Tokių vaizdo kamerų pranašumas tas, kad jos labai jautrios ir gali užfiksuoti mažiausią šilumos šaltinį netgi tamsiu paros metu bei esant blogam matomumui. Tokius termovizorius Lietuvoje naudoja ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Vilniaus oro uostas. Taip pat elektrinės teritorijos saugumui užtikrinti bus sumontuotos ir greitaeigės vaizdo kameros, automatiškai reaguojančios į įsilaužėlį.

Elektrinės sauga bus patikėta ne tik vaizdo kameroms – „Fima“ įdiegs ir elektroninę įeigos kontrolės bei apsaugos signalizacijos sistemą. Visos sistemos integruotos, ir vaizdo kamerų nufilmuota medžiaga bei kitų saugumo sistemų informacija keliaus į stebėjimo ir valdymo centrą. Visi darbai kainuos beveik 12 milijonų litų. Darbus planuojama pabaigti iki kitų metų pabaigos.

„Kadangi objektas labai svarbus, elektrinė - vienas iš stabilaus elektros energijos tiekimo garantų, įdiegtos sistemos užtikrins apsaugą tiek dieną, tiek naktį. Bus stebimas ir kontroliuojamas ne tik perimetras, bet ir baseino bei aplinkinės teritorijos. Mūsų bendrovė jau turi patirties diegiant strateginės reikšmės objektų apsaugos sistemas – rūpinomės ir Ignalinos atominės elektrinės saugos sistemomis. Kruonio HAE darbų apimtys pagal teritorijos perimetro ilgį panašios į Vilniaus tarptautinio oro uosto apsaugos sistemas, tačiau suprantame, kad šie objektai turi savų išskirtinumų ir reikalauja individualių sprendimų“,- teigė „Fima“ Apsaugos sprendimų departamento direktorius Giedrius Zaicevas.