2007-10-10

„Fima“ pirmoji pasirašė išankstinę sutartį su NATO

Atgal į naujienų sąrašą

Įveikusi NATO išbandymus UAB „Fima“ vienintelė Lietuvoje pasirašė sutartį ir laukia daugiau šios organizacijos užsakymų.

UAB „Fima“ šiandien Briuselyje pasirašo išankstinę bazinę sutartį (angl. - Basic Ordering Agreement – BOA) su NATO valdymo, kontrolės ir ryšių agentūra (NATO C3). Tai – pirmoji tokia sutartis su bendrove iš Lietuvos.

Iki šiol nei viena Lietuvos įmonė nebuvo sudariusi bazinės sutarties. Šias sutartis sudariusios įmonės gali dalyvauti supaprastintuose viešųjų pirkimų konkursuose, kuriuos dėl gynybos institucijų organizuoja NATO C3 agentūra. Tokie konkursai atliekami per žymiai trumpesnį laiką ir skelbiami tik tarp minėtas sutartis pasirašiusių kompanijų.

Nepasirašiusios išankstinių sutarčių, Lietuvos įmonės beveik praranda galimybę dalyvauti nemažai NATO C3 agentūros organizuojamų konkursų. Pasirašyti sutartis gali įmonės, dirbančios informacinių technologijų, telekomunikacijų, biuro įrangos gamybos, paslaugų ir kitose srityse.

Norinčios pasirašyti sutartį su NATO C3, bendrovės pirmiausia turi gauti patikimumo deklaraciją iš LR Ūkio ministerijos.

„Tikrinant mūsų patikimumą, daug dėmesio skirta bendrovės patirčiai, specialistų kompetencijai, finansiniams pajėgumams ir įsipareigojimams, atliktiems darbams. Tokie vertinimai jau savaime naudingi, o pasirašę sutartį įgyjame dar daugiau galimybių plėtrai“,- teigė bendrovės „Fima“ generalinis direktorius Gintaras Juknevičius.

2005 metais “Fima“ viena iš pirmųjų bendrovių Lietuvoje buvo įtraukta į potencialių NATO rengiamų konkursų dalyvių sąrašą. Bendrovė jau vykdė NATO užsakymą - rekonstravo Zoknių oro uosto atsarginio tūpimo ir kilimo tako žiburių sistemą.

„Manome, kad dirbdami Zoknių oro uoste įrodėme, jog galime profesionaliai ir kokybiškai atlikti NATO užsakytus darbus, o pasirašyta sutartis palengvins daugelį procedūrų ir suteiks dar daugiau galimybių vykdyti projektus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose NATO šalyse. Tam esame pasiruošę“,- sakė G. Juknevičius.