2020-11-03

FIMA prisidės prie Lietuvos pasienio saugumo modernizavimo ir stiprinimo

Atgal į naujienų sąrašą

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog savo įgūdžius ir patirtį galime pritaikyti valstybinės reikšmės projektuose ir prisidėti prie Lietuvai svarbių darbų.

Gintaro Žagunio pasienio užkardos saugomame sienos su Baltarusija ruože FIMA įrengs kompleksines sienos apsaugos sistemas, kurios leis kontroliuoti net 112 kilometrų sausumoje esantį ruožą su kaimynine valstybe.

Tai iki šiol didžiausias pasienio užkardos sistemų diegimo projektas Lietuvoje - šis pasienio ruožas apima daugiau kaip 15 proc. Lietuvos sienos su Baltarusija ir didžiąja dalimi driekiasi Dieveniškių kilpoje. Šiam pasienio ruožui įrengti reikėjo optimalaus ir kompleksinio sistemų sprendimo, kurį Fima išvystė ir pasiūlė kartu su savo technologiniais partneriais Bosch, Optasense ir Extreme.

7.2 mln. eurų vertės sutartis tarp VSAT ir FIMA pasirašyta 2020 m. spalio 30 dieną, o visus darbus planuojame atlikti iki 2021 m. gruodžio. Projekto įvykdymo terminas ambicingas, tačiau Fima komanda sėkmingai ir efektyviai įdiegė ne vieną sienos stebėjimo sistemą, tad esame tikri, kad šis projektas - ne išimtis.  Sienos stebėjimo sistemas Fima šiuo metu diegia Šilgalių pasienio užkardoje – vos per 6 šių metų mėnesius bus įdiegta 370 stacionarių vaizdo stebėjimo ir detekcijos kamerų 24 km. ilgio pasienio ruože.

FIMA siekis - šiame projekte įdiegti inovatyviausias sistemas, kurių tikslas kokybiškiau ir efektyviau fiksuoti sieną kertančius ar priartėjančius objektus. Aukščiausio lygio saugumui užtikrinti bus diegiama pažangiausia Bosch Security Systems vaizdo stebėjimo įranga. Kamerose įdiegta intelektuali vaizdo analizė leis skanuoti ir išfiltruoti netikrus pavojaus signalus. Be to, išmani algoritmų ir pranešimų sistema informuos apie stacionarios kameros uždengimą, išsifokusavimą bei kitus faktorius, kurie trukdytų efektyviai stebėti pasienio zoną. Bosch kameros turi galimybę konfigūruoti esminius parametrus – aptikimo zonas ar objektus, stebimo objekto sekimą ir signalų bei įspėjimų valdymą. Visame pasienio ruože taip pat bus įdiegtas, ankstesniuose VSAT projektuose jau pasiteisinęs, sensorinis kabelis. FIMA įsitikinusi, jog įdiegtos vaizdo stebėjimo, detekcijos ir duomenų perdavimo sistemos optimizuos pasienio darbą ir leis saugiau, greičiau bei efektyviau dirbti pasienio ruožo pareigūnams. Užkardos specialistai ir operatoriai bus apmokyti naudotis technine įranga bei perduoti naujas žinias kitiems komandos nariams.

FIMA įsitikinusi, jog tik kompleksiškų ir naujausių sistemų panaudojimas gali didinti Lietuvos saugumo lygį ir neatsilikti nuo kitų pažangių valstybių. Esame laimingi, jog galime prisidėti prie saugesnės ir modernesnės Lietuvos ateities.