2009-06-17

„Fima“ partnerystė su amerikietiško kapitalo bendrove žada galimybių Lenkijos rinkoje

Atgal į naujienų sąrašą

Intelektualius inžinerinius sprendimus Lietuvoje teikianti JAV kapitalo didžiąja dalimi valdoma bendrovė „Fima“ pradėjo bendradarbiauti su kita amerikiečių valdoma kompanija „Crowley Data Poland“. Nuo šiol abi partnerės Lenkijoje kartu siūlys įgyvendinti kompleksinius inžinerinius projektus, taip sustiprindamos savo veiklos galimybes šios šalies rinkoje.

„Esame kaimyninėse šalyse veikiančios dvi amerikietiško kapitalo įmonės, todėl susitarti bendradarbiauti nebuvo sudėtinga. Abi pusės įžvelgiame mūsų partnerystės privalumą – turime skirtingos inžinerinių sprendimų patirties, todėl galėsime suteikti viena kitai papildomą vertę dalyvaudamos verslo įmonių ar valstybės institucijų skelbiamuose konkursuose, kuriuose reikia siūlyti kompleksinius inžinerinius sprendimus“,- sako Gintaras Juknevičius, bendrovės „Fima“ generalinis direktorius. Jo teigimu, partnerystė su „Crowley Data Poland“ atveria bendrovei „Fima“ geras perspektyvas Lenkijoje, kadangi šios šalies rinka yra didelė, o BVP augimas, nors ir sulėtėjęs, ekonominės krizės metu išlieka.

„Crowley Data Poland“, valdoma amerikiečių „The Crowley Group“, yra ne vienerius metus Lenkijos inžinerinių sprendimų rinkoje veikianti kompanija, pasiekusi apie 100 mln. zlotų metinę apyvartą. Įmonė gerai įsitvirtinusi toje rinkos dalyje, į kurią orientuojasi ir „Fima“ – tai valstybinio sektoriaus užsakymai. Tačiau, pasak G. Juknevičiaus, nors naujieji „Fimos“ partneriai Lenkijoje turi svarią dalyvavimo konkursuose patirtį, jų veikla yra orientuota daugiau į telekomunikacines paslaugas. Todėl jei kartu su telekomunikaciniais sprendimais konkursuose reikės pateikti dar ir apsaugos, automatikos ar kitų sričių sprendimus, juos siūlys „Fima“.

Bendradarbiavimas su „Crowley Data Poland“ prisideda prie Lietuvoje veikiančios „Fimos“ siekio vykdyti aktyvią plėtrą užsienyje, kurią paskatino 2008 m. rudenį į bendrovę atėję nauji akcininkai – Niujorko fondų biržoje listinguojama JAV verslo plėtros kompanija „MVC Capital“.